10 soovitust seadmete turvaliseks kasutamiseks

  1. Kasuta viirusetõrjet! Viirusetõrje kaitseb sind pahavara eest, kuid ära unusta seda hooldada ehk uuenda seda järjepidevalt!
  2. Ära ignoreeri tarkvara uuendusi! Tarkvara uuendused ei tuleta ennast ilmaasjata meelde, vaid selleks on väga oluline põhjus - kaitsta sinu arvutit ja andmeid!
  3. Väldi välisriigis olles avalikke Wifi võrke! Paroolita Wifi võrgud võivad olla pahatahtlikud, mis kopeerivad Sinu andmeid. Väldi andmete leket ja kasuta usaldusväärseid võrke, mis on kaitstud parooliga või mida pakub usaldusväärne ettevõte.
  4. Sisesta oma paroole ainult läbi turvaliste veebilehtede. Turvaline veebileht algab HTTPS-ga. HTTP-ga veebilehel maksete teostamine ja paroolide sisestamine ei ole turvaline.
  5. Kasuta mitmetasandilist autentimist. Mitmetasandiline autentimine küsib sinu käest iga kord luba, kui keegi on mõnest teisest seadmest sinu lekkinud parooliga sisse logimas. 
  6. Loo omale piisavalt keeruline parool. Kasuta oma paroolis lisaks tähtedele ka numbreid, suuri- ja väikseid algustähti, kirjavahemärke ning loo piisava pikkusega parool, et see oleks raskesti aimatav.
  7. Kasuta erinevaid paroole. Mugav on hoida meeles vaid üht kindlat parooli, kuid selle lekkimisel on ligipääs kõikidele sinu kontodele.
  8. Tunne ära õngitsus- ja petukirjad. Need on äratuntavad inglise keele või vigase eesti keele tõttu. Samuti ei tohiks mitte kuna võõrale inimesele jagada enda paroole, isegi kui ollakse väga veenev.
  9. Lae oma tarkvara vaid usaldusväärsetest allikatest. Kahtlastest kohtadest alla laetud failid, mida jagatakse mälupulgaga ühest arvutist teise, võivad tuua kõikidesse jagatud arvutitesse kaasa nuhkvara, mis tekitab hiljem selle vabanemisel palju probleeme.
  10. Märka oma arvuti veidrat käitumist. Kui sinu arvuti käitub juba veidralt, avab imelikke veebilehti, ei allu kontrollile ja on kahtlus, et arvutis on midagi valesti, siis veendu, kas sul on olemas uuendatud viirusetõrje.

Kui Sinu seadmel puudub viirusetõrje ning soovid usaldusväärset kaitset, siis võta meiega ühendust siit.