Millisesse veebilehte investeerida?

Iga töötaja on ettevõtte visiitkaart, kes loob ettevõtte kuvandi, sama kehtib ka ettevõtte veebilehe puhul. Veebileht on ettevõtte esindaja virtuaalmaailmas, mis annab edasi nende olemuse. Millist kuvandit Sina sooviksid jätta enda organisatsioonist ning millisesse veebilehte investeerida?
 

Kodulehed asetsevad kahte leeri: custom made ehk spetsiaalselt kliendile arendatud veebileht, mille disain, sisu ja haldus on arendatud personaalselt kliendi soovide järgi  ja teiseks template ehk valmislahendus, mida kasutatakse iga uue kodulehe tegemisel šabloonina, mille tõttu on see leht ka hästi äratuntav ja aimatav. Käeolevas postituses anname ülevaate nende lahenduste erinevustest.

Custom made
Koostöös kliendi soovidele luuakse custom made lahendus, mis täidab kliendi eesmärke ja nägemust, see annab võimaluse teostada kliendi lennukaid ideid, pakkuda personaalseid lahendusi ning luua veebileht, mis on ettevõtte nägu. Nii-öelda rätsepatööna valminud lehed, mis ehitatakse otsast lõpuni meeskonnaga üles, see võimaldab sisu muutmist ning lisamist kasutajale teha lihtsamaks, mugavamaks ja kasutajasõbralikumaks. Väga oluline on välja tuua, et selliste veebide puhul kaasneb ka garantii ja järelteenindus, mis annab kliendile kindlustunde, et alati on kellegi poole pöörduda. 

Template 
Vastupidiselt custom made lahendusele on template veebi puhul  põhi ja disain juba valmis arendatud, tuleb lisada vaid tekstid ja pildid, see on küll odavam ja palju kiirem viis kodulehe loomiseks, kuid sellega kaasneb ka palju visuaalseid piiranguid, mis takistavad luua potentsiaalseid ja lennukaid ideid. Vabavaralised veebid on tunduvalt odavamad, kuna nende pakkuja müüb kellegi teise tehtud valmis toodet, seetõttu ei kaasne sellega ka tehniline tugi, mis tähendab seda, et kui koduleht on üle antud, siis hiljem puudub võimalus pöörduda uuenduste tegemistel või komplikatsioonide puhul spetsialistide poole. Probleemid on aga  selliste veebide puhul kergesti tulema, näiteks värskendusi tehes ei pruugi olla võimalik kõiki komponente uuendada ja nad lakkavad töötamast, mis võib lüüa terve kodulehe struktuuri paigast. Samuti lehtede sisu ümbertegemine on üldiselt peidetud erinevate menüüde taha või on võimalik sisu täiendada ainult tervet lehte muutes, mis on kasutajale üpriski keeruline tegevus. Selliste probleemide lahendamine vajab teadmistega programmeerijat, mis on hiljem lisakulu. Suureks riskiks on ka kergem ligipääs häkkeritele, lihtsasti on leitavad turvaaugud nii teemades, pluginates ja põhifailides, seetõttu tuleb järjepidevalt oma lehte uuendada viimasele versioonile, värskendamata jätmise puhul kaasneb hulk programmi vigu ning tuleb arvestada suuremate riskidega.

Kokkuvõtvalt esmapilgul odavam ja kiirem template lahendus võib pöörduda hoopis kulukamaks, kui personaalselt tehtud custom made veebileht, mis vajab ühekordset investeeringut, kuid ei too edaspidi kaasa palju kulutusi. Template on küll väga võimekas üldiste lahendust puhul, kuid ei taga personaalseid just sinule mõeldud võimalusi. Kvaliteetne, turvaline ning isikupärane koduleht on jätkusuutlik, jätab usaldusväärse mulje ning näitab, et tegeletakse professionaalse äritegevusega.


Kui Sa soovid oma veebilehte, mis on Sinu ettevõtte nägu ning on personaalsete soovide ja nägemuste põhjal valmistatud, siis saame Sind aidata võttes meiega ühendust siit.