8 näpunäidet domeeninime valimiseks

  1. Kontrolli, kas sinu soovitud domeen on vaba. Soovitud domeeninime staatust saad kontrollida meie domeenihaldussüsteemis või WHOIS otsingust.
  2. Veendu ega see domeeninimi pole kellegi registreeritud kaubamärk, vastasel juhul võid oma domeenist ilma jääda, registreeritud kaubamärkidega on võimalik tutvuda siit.
  3. Vali lühike, lihtne ning arusaadav nimi, mis seostub hästi ettevõtte tegevusala või kaubamärgiga, nii oled googlest kergesti leitav. Samuti on väga tähtis, et domeeninimi oleks piisavalt erinev konkurentide omast, muidu võib klient sattuda sinu kodulehe asemel konkurendi lehele.
  4. Väldi sidekriipse, numbreid ja keerulisi tähekombinatsioone, mida on halb meelde jätta. Oluline on lihtne kirjapilt, näiteks kuuldes raadiost kodulehe domeeninime ei tekiks võimalust seda hiljem valesti kirjutada.
  5. Täpitähed pole väga hea variant. Need on küll lubatud, kuid peab arvestama, et välismaalastel puuduvad meile omased täpitähed ning on üldiselt neile raske hääldada.
  6. Vali vastav domeeni lõpp,  populaarsemad lõpud on:
  • .ee (eesti)
  • .fi (soome)
  • .lt (leedu)
  • .lv (leedu)
  • .eu (euroopa)
  • .com (ülddomeen)
7.   Soovitame! Eesti puhul kasutada pigem domeeni lõppu .ee - see näitab külastajale, et tegemist on kohaliku ettevõttega.
 
8.  Pikenda oma domeeni! Domeeni pikendamata jätmisel läheb domeen tagasi vabale turule. Almicu vahendusel on võimalik domeeni registreerida 1-10 aastaks, domeeni saab pikendada registripidaja juures.   
 

Domeeninime saad registreerida ning kõiki sellega seonduvaid toiminguid mugavalt hallata luues endale konto meie domeenihaldussüsteemis, millega saad lähemalt tutvuda siit.