Kuidas muuta lihtsate nippidega arvuti kiiremaks?

Praegusel nutiajastul on arvuti kiirus väga oluline. Tüütu on oodata kaustade avanemise ja arvuti käivitamise taga. Tihtipeale ei pruugi aga probleem sugugi seisneda selles, et arvuti on vana. Mida teha, kui sinu arvuti on pidevalt aeglane ning programmid hanguvad? Toome välja lihtsad viisid, mida igaüks saab ise teha enda arvuti kiiremaks muutmiseks.
 
  1. Eemalda kõik mittevajalikud programmid ja failid, mida enam ei kasutata. Aja jooksul kipub arvutisse kogunema erinevaid programme ja faile, mida enam ei kasutata. Kõvakettale kogunenud ajutised failid võtavad väga palju ruumi ja võivad mõjutada arvuti jõudlust. Seetõttu on soovitatav regulaarselt kustutada arvutist ajutisi faile, ebavajalikke programme ning tühjendada arvuti prügikasti. Andmete kindlaks säilitamiseks ja arvuti mälumahu kokkuhoiuks on mõistlik kasutada erinevaid võimalusi, nt pilveteenuseid või võtta kasutusele väline kõvaketas.
  2. Uuenda arvutit järjepidevalt. Regulaarsed värskendused ei vähenda arvuti kiirust, vaid need kõrvaldavad nii turvanõrkusi kui ka aeg-ajalt jõudlusprobleeme. Enamasti saab seda teha automaatselt ja arvuti annab kasutajale sellest ise märku. Ärge lükake uuendusi pikalt edasi, sest see võib olla üheks põhjuseks, miks Teie arvuti on muutunud aeglaseks. 
  3. Taaskäivitage arvuti. Kui märkate, et arvuti kiirus langeb, lülitage seade puhke- või talveunerežiimi asemel välja. Täielik seiskamine sulgeb kõik töötavad programmid ja takistab teie arvutit mittevajalike protsesside poolt ummistumast. Enne seda veenduge, et oleksite kogu oma töö arvutis salvestanud. Protsesside võimalikult sujuva toimimise tagamiseks on oluline vähemalt kord nädalas arvutit välja lülitada või taaskäivitada.
  4. Ära luba programmidel arvuti käivitumisel automaatselt avada. Olete ehk märganud, et arvuti sisselülitamisel hakkab tööle suur hulk erinevaid programme? Kui tegemist on mahukate programmidega, muudab see teie arvuti pisut aeglasemaks. Seega kui on programme, mis avanevad käivitamisel automaatselt, kuid mida alati kohe vaja ei lähe, siis tuleks nende automaatne avamine keelata. Mõelge hoolikalt läbi, milliseid rakendusi või programme te igapäevaselt ei kasuta ja seejärel keelake need.
  5. Kontrollige, et teie arvuti oleks piisavalt kaitstud. Veenduge, et arvutis oleks hästi toimiv viirusetõrjeprogramm. Ringi liikuv pahavara mitte ainult ei aeglusta Teie arvutit, vaid ründab ka muud olulist teavet. Kui arvuti ei pea rinda pistma erinevate viirustega, on see ka kiirem ning peab kauem vastu. Uuendage viirusetõrjet regulaarselt.

Regulaarne arvuti hooldamine ja korrastamine tagab seadme sujuva ning kiire toimimise.